25.11.2021

Kniha opustila tiskárnu je na cestě do knihkupectví


Anotace

 Vladana snad od malička toužila žít v Africe. Aby se svému snu přiblížila, otevřela v Ostravě Afro kavárnu. A když jí do života vstoupil sympatický Angolan Eurico, mohla se konečně přestěhovat na černý kontinent. Stala se součástí africké rodiny, začala podnikat a dočkala se svých vysněných dobrodružství. Jaká ve skutečnosti jsou? Jaké to je být Evropankou v africké rodině? Splněný sen, nebo africké peklo?

V prodeji od 30.11.2021 

299.-Kč

Proč jsem knihu napsala?

 Protože jsem šťastná.

Protože mi nepřišlo vhodné při nasedání do taxíku v Praze před domem křičet, že jedu do Afriky.

Protože přes všechna varování a výstrahy jsem tady, a i po pěti letech pořád stejně šťastná.

Protože chci přiblížit život v Africe, ukázat, že Afrika je víc než jen džungle a chýše splácané z kravských lejn, a že jich tady je.

Protože o radost a štěstí bychom se měli dělit.

O čem kniha je?

 O životní etapě tvrdohlavé ženské, která se prostě rozhodla změnit život.

O všech starostech a radostech, které si svým rozhodnutím přivodila, a vypořádání se s nimi.

O tom, že má smysl plnit si své sny i přes všechna ale....

O realitě života v africkém paneláku.

O tom, že i se čtyřicítkou na krku a vráskami na čele můžete změnit svůj život a pořádně si ho užít.

Na Afriku zapomeň - knihy přímo od nakladatele, online knihkupectví (alpress.cz)

Ukázka z knihy

Jaká je cesta mé knihy?

Ne, napsat knihu nebyl můj sen. Byla jsem (a tento stav trvá ) jen šťastná a přišlo mi to lepší, než křičet na ulici. Takhle se to dozví více lidí, než pár usedlíků na Žižkově, kteří přihlíželi, jak s osmi obrovskými kufry nasedáme do taxíku. Nepovažuji se za spisovatelku a nejspíš ze mně ani nikdy žádná nebude, ale možná i přes to, nebo právě proto, že je kniha napsaná, tak, jak mi plynuly myšlenky, že jsem psala to, co jsem měla na jazyku, se Vám bude líbit.

Po dlouhém váhání, hledání a zkoumání jsem se rozhodla podepsat smlouvu s nakladatelstvím Alpress.

Rukopis prošel jednou korekturou a jednou editační kontrolou, stále upravujeme a přehazujeme slovíčka, čárky a uvozovky. A já vzpomínám, na co všechno jsem zapomněla a do knihy bych ještě měla dopsat. Vybírám fotografie a přemýšlím nad obálkou knihy.

Betačtenáři a  kamarádi, které jsem požádala o přečtení mi posílají zpětnou vazbu a recenze. 


 


Recenze

 "O Africkém snu, odvaze jít za svým srdcem a stát si za svým. Příběh Vladany, která si v dětství vysnila africký život, přečtete jedním dechem a na pár hodin se ocitnete v Angole. Sama bydlím již přes deset let v Africe, a proto mohu říci, že díky Vladaně, jejímu manželovi a jeho angolské rodině zažijete opravdovou Afriku. Vladana popisuje, jak se v Praze seznámila se svým mužem, jak spolu přečkali těžké období v Česku a jak se přes řadu překážek nakonec přestěhovali do Angoly, kde založili první angolskou firmu na přírodní kosmetiku. Vladana ukazuje obě stránky Afriky. Tu, kterou zažíváte v paneláku na předměstí Luandy, nákupních centrech i oslavách narozenin či Vánoc lidí střední třídy. Ocitnete se ale i mimo velkoměsto v džungli poblíž Konga, kde stále ještě najdete zaminovaná pole po angolské občanské válce či lidi, kteří nemají často o moc víc než slaměnou střechu nad hlavou. Já sama jsem po přečtení knihy měla pocit, jako bych byla Vladanina nejlepší kamarádka a součást Euricovy rodiny. Nenechte si ujít příležitost nakouknout do zajímavého kouta světa i do duše velmi zajímavé a obdivuhodné ženy, která se nebála a šla za svým snem."

-⁠-⁠kamarádka Zuzka