Valentýn - svátek, který neslavíme

14.02.2022

 Angola je už dva dny předem plná stánků s červenou plachtou, která září pěkně do dálky. Pulty jsou plné červených a růžových medvědů, umělých růží a všude číhají srdce různých velikostí s nápisy : Te Amo" nebo "I love you". Devět let jsme tento svátek s manželem ignorovali, ale letos je to jinak.

Před pár dny k nám přišla naše mladá sousedka s několika pánskými kravatami a poprosila manžela, aby je navázal. Respektive přišla za mnou, ale to kápla na špatnou osobu, protože já to neumím.  Manžel se toho tedy ujal a po několika pokusech se mu to povedlo. "Maminko chybíš nám tady! Díky bohu, že než jsme se odstěhovali, všechny si je Ikovi pečlivě navázala."

Slečna spokojeně kráčí ke dveřím a manžel navrhuje, že za jeho práci chce pro mně na Valentýna dárek. Má obchod, ve kterém prodává zboží dle aktuálního svátku nebo události. Chce odměnu :D  Fakt vtipné, sama jsem zvědavá, kolik nás bude odměna stát :D

V sobotu, den před tímto pro mnoho lidí významným dnem, kdy si dokazují svou lásku, se sousedka objeví ve dveřích a dožaduje se manžela. Jenže jemu se nechce vstávat z jeho křesla. Takže vyřízení je na mně. Z manželovy peněženky vytahuji s nelibosti částku, o kterou si řekla a smiřuji se s tím, že místo výletu dostanu kdo ví co.

A na Valentýna? No to jsem byla přece překvapená a šťastná, že mám doma červeného medvěda, srdce z lásky a plastovou růži se sexy bikinami :D