Angola, můj nový domov, můj splněný sen

15.03.2016

 Je 15.března 2016 a já jsem v Africe

První dny v Luandě, 

Přiletěla jsem se svým (v té době ještě) přítelem, ale již s úmyslem se sem přestěhovat, splnit si svůj sen a začít nový život. Poprvé na půdě Afriky, plná očekávání, obav a zvědavosti. O mé nové budoucí  rodině jsem nic nevěděla a také nic o Angole. Netušila jsem co mně čeká a jaké to bude. Tak jako vy jste teď plni zvědavosti a očekávání, jsem byla také já.

    

dům. kde v době mého příletu žili manželovi rodiče
dům. kde v době mého příletu žili manželovi rodiče
okolí domu, kde jsem trávila první týden
okolí domu, kde jsem trávila první týden

Náš byt v Sequele  6 pokojů a 3 koupelny

pohled z našeho balkonu
pohled z našeho balkonu
obývací pokoj s jídelnou
obývací pokoj s jídelnou

I přes brzkou ranní hodinu, nás všichni v domě už očekávali. Rodiče i hospodyně. Všichni byli zvědaví a také plní obav, jaká že to bude BÍLÁ ŽENSKÁ :D. Setkání bylo velmi milé a příjemné. Jen trochu komplikované vzhledem k jazykové bariéře.  Celý týden, který jsme pobývali v domě rodičů, jsme neustále někam jezdili. Návštěvy rodiny, známých, ale hlavně i zajímavá místa v Luandě... 

Po týdnu jsme se přesunuli do našeho bytu a začali ho zařizovat. Víte, jak se zařizuje byt v Africe? Úplně stejně jako v Evropě! Objedete všechny možné obchody a vyberete si, co se Vám líbí. Angola je zaplavena zbožím z Číny, bohužel a k mé nespokojenosti. Byla jsem překvapená, jaký je problém sehnat dřevěný nábytek. Kultura se tady zcela vytrácí a přírodní materiály nahrazuje čínský plast, ruční práci dovoz. Taková je smutná realita a pro mne velké zklamání.