Lidé kolem nás

07.02.2022

Co děláte, když sedíte v MHD, na lavičce v parku nebo stojíte na zastávce? Vyřizujete nevyřízené, odesíláte sms, sledujete FB, aby vám nic neuniklo a vaše zraky směřují jen na display telefonu? 

Včera jsem seděla před našim obchodem, telefon jsem nechala v kabelce a jen tak pozorovala lidi. Během chvilky jich kolem mně prošlo několik. Sledovala jsem maminku s malým chlapcem, jak čekají na taxi, ženu s pytlem na hlavě, která přecházela ulici, dělníka jak nasedá na motorku a taky cisternu, která je již několik měsíců na jednom místě. 

U každého z nich jsem přemýšlela, kam asi jdou nebo jedou, jaké můžou být jejich životy a snažila se odhadnout, zda jsou šťastní. V duchu jsem si vymýšlela příběhy, jen na základě toho jednoho momentu a vzpomněla jsem si, že kdysi dávno v dobách před chytrými telefony, jsem to dělávala často.

Jak to máte vy? Umíte vypnout telefon a pozorovat okolí? Nechat se unést fantaziemi nad osudy jiných lidí a na malou chvíli vypustit své vlastní já? Nestálo by za to vnímat lidi kolem, i když je neznáme?

Chtěli byste si přečíst příběh osoby zachycené na jedné z fotografií? Na Vladana G. Adolfo Autor | Facebook můžete dát svůj like k fotce.  Fotka která bude mít nejvíce hlasů dostane svůj příběh.